Glevitzky István

1966-1971 között a miskolci Nehézipari Műszaki Egyetem hallgatója és szerez Bányagépész és Bányavillamossági szakon jó rendű diplomát.

1971–80 között a Borsodi Szénbányáknál dolgozott. Először a miskolci Bányaüzemnél, 1972-től a szuhavölgyi Bányaüzemnél. Itt végigjárta a lehetséges műszaki szinteket, ezek földalatti frontgépész művezető, a függőakna-szállítás felelős műszaki vezetője, földalatti körletvezető, gépész körletvezető.

1974–1979 között zajlott a Feketevölgy II. aknánál az „M” minta program keretében egy nagyfokú gépesítési projekt, amelynek sikerében jelentős szerepet volt. Ekkor épült meg a teljesen gépesített frontfejtés, a pajzsos kereszteződés-biztosítással együtt, ahonnan végig gumiszalagos szállítással került külszínre a kitermelt szén. Ebből az aknából termeltek ki először 1 millió tonna szenet, az 1977. évben.

Számos újítását vezették be. Többek között kiváló Újító és Kiváló Ifjú Mérnök, Kiváló Dolgozó kitüntetést is kapott.

1980-tól 1984-ig a Miskolci Kerületi Bányaműszaki Felügyelőségnél dolgozott gépészeti és villamossági vonalon. Közreműködésével ekkor lett bevezetve több üzemnél – az Oroszlányi minta alapján – a gumihevederes földalatti személyszállítás is.

Az 1984–1990-es időszakban a Dorogi Szénbányáknál dolgozott. 1984-ben Területi főmérnökként, 1984 októbertől a Lencsehegyi bányaüzem felelős műszaki vezetője lett, igazgatói beosztással együtt, először a hazai bányászatban! Ehhez, mindennapi munkája mellett elvégezte a bányaművelői szakot. (1985–1988)

Ez az üzem 315 fővel alakult, csúcsperiódusában 1100 fővel működött. 1988-ban ez az akna már teljesítette a 750 ezer tonnás éves széntermelési szintet és Élüzem lett.

1990-ben a Dorogi Szénbányák felszámolásával, – azzal és az alkalmazott módszerrel egyet nem értve – eljött a vállalattól.

1990–2010 időszakában egy amerikai céggel szerződött, de a bányászattal nem szakadt meg a kapcsolata. Bányák víztelenítésének sikeres gépesítésében amerikai szivattyúkkal vett részt.

OMBKE-nek 1966-tól tagja. Sok cikket írt a Bányászati és Kohászati Lapokba.

A Dorogi OMBKE szervezetének elnöke jelenleg is. (2010-től)

2012-ben, Selmecen az OMBKE 120 éves rendezvényén a szakestély elnöke volt.

2010-től önálló családi vállalkozású cégével végzi tevékenységét és a bányászattal a mai napig megmaradt a kapcsolata.

Csatlakozó tagja a Bányagépészet a Műszaki Fejlődésért Alapítványnak.