KÖSZÖNTJÜK

A magyar bányászatban dolgozó bányagépész-, gépész- és villamos szakemberek egy - a jövőnkért felelősséget érző - csoportja elhatározta, hogy közös eredményeink megörzésének érdekében az egész magyar ipar és kereskedelem hasznára létrehozza a BÁNYAGÉPÉSZET A MŰSZAKI FEJLŐDÉSÉRT elnevezésű alapítványt.

Az ALAPÍTVÁNY célja:

A magyar bányagépészet és bányavillamosság

• tudományos, oktatási,
  • műszaki-fejlesztési,
  • biztonságtechnikai,
  • gazdasági
  • nemzetközi műszaki kapcsolatokból szerezhető kölcsönös előnyök közkinccsé tétele.

A "Bányagépészeti és Bányavillamossági Konferencia" rendszeres évenkénti megrendezése révén hozzájárulni a magyar ipar és kereskedelem, a tudományos élet bányászati jellegű újdonságainak megismertetéséhez továbbá

Célunk:

a "HELL-BLÁTHY" díj - Alapítva 1993-ban - adományozásával elismerni

• a szakma azon képviselőinek tevékenységét, akik a bányagépészet, bányavillamosság, a tudományos élet területén maradandót alkottak, valamint
  • az olyan kiemelkedő gépészeti, villamossági műszaki megoldások megszületését és elterjedését, melyek interdiszciplinárisak, a bányászati eredetük, kifejlődésük ellenére az ipar több területén előnyösen alkalmazhatóak.