Hartmann István

1968-ban a Szénbányák XXII. aknájánál kezdte munkáját, majd 1969-ben KGÜ villamos részlegvezető, azután a Gépészeti Osztály főenergetikusa, később vállalati villamossági vezető. 1992 óta az Oroszlányi Szénbányák Fa. gép- és villamos részlegvezetője. 1993 óta nyugdíjas. A Bányagépész Konferenciák fennmaradásában elévülhetetlen érdemet szerzett, amikor a MÉV lehezőségeinek megszűnése után a konferenciák szervezését a Oroszlányi Szénbányák támogatásával Siófokra mentette át kollégáival. Alapítványunk létrehozásának kezdeményezője és megvalósulásának tevőleges irányítója. Igy az 1993-ban alakuló Bányagépészet a Műszaki Fejlődésért Alapítvány alapító tagja és kezdettől titkára. Tevékenységét, lelkesedését mindannyian ismerve az Alapítvány erdeményes munkájához nagymértékben hozzájárult és reméljük, betegségéből felépülve folytatja azt.